Jiletli Tel

Jiletli Tel

Jiletli Tel

Jiletli tel, günümüzde sıkça tercih edilen yüksek caydırıcı güvenlik önlemlerinden biri olan bir koruma noktasıdır. Bu bağlamda dikenli tellerin bile yeterli olmadığı daha tehlikeli bölgelerde kullanılan jiletli te, caydırıcı özelliktedir. Güvenlik önlemi olarak bulunan jiletli tel, sınır alanlarına girmeye çalışan insanların vücuduna takılarak büyük bir engel teşkil etmektedir. Galvaniz veya paslanmaz ham maddeden üretimi sağlanan jiletli tel, geniş güvenlik önlemi sunacaktır.

Jiletli tel genel olarak yüksek güvenlik gerektiren bölgelerde kullanılmaktadır diyebiliriz. Bu bağlamda sınırları aşan bireyler için caydırıcı bir özelliğe sahip olacaksınız. Jiletli tel temel olarak insanların suça kalkışmamasına olanak sağlayacaktır. Bu durumlar hırsızlar için etki sağlayacaktır. Böylece alanlarınız koruma altına alınacak.

Belirtmek gerekir ki güvenlik önlemleri arasında en donanımlı hizmeti sağlayan jiletli teldir. Bu sistemin düzlemsel – helezon ve Düz Hat(Düzlemsel) olmak üzere 2 tane kıvrılan hatları uygulanmaktadır. Bu durumun yanı sıra genel olarak jiletli telin boyutları 30,45,60,90 cm olarak üretilir ve montajı yapılır.

Genel olarak düz ve sarmal olarak 2’ye ayrılan Jiletli tel sistemi, sarmal sistemi olarak kullanıma dâhil edilecektir. Aynı zamanda düz hatlı jiletli tel de ince bir sırayla dizilmiş olan çok sayıda telden meydana gelerek sıkça kullanıma dâhil edilecektir.

Jiletli tel temel olarak kar, yağmur, fırtına ve diğer tüm çevresel etkenlerin hiçbirinden etkilenmez. Bu durumdan kaynaklı olarak paslanmaz yapısının bulunması sebebiyle; bu hava koşulları pas oluşmasını da engeller.

Jiletli Tel Sistemleri

Özellikle güvenlik konusunun ön planda olduğu alanlarda sıkça kullanılan jiletli tel sistemleri, hırsızlık, yasak bölgeye giriş, haneye tecavüz gibi suçların, ya da hapishaneye içeriden veya dışarından giriş çıkışların önlemini almak için kullanılmaktadır. Belirtilen bu sayede dışarıdan gelecek herhangi bir zarara karşı evinizi, ailenizi, iş yerinizi veya girilmesi yasaklı bölgeleri korumuş olursunuz.

Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle jiletli tellerin tehlikesini gören kişi işlemek istediği suçtan vazgeçecektir. Bahsedilen bu sebeple Jiletli tellerin kullanımı da sıkça artacaktır. Bahsedilen bu sistemlerin caydırıcı ve koruyucu özellik bulundurması son derece geniş bir fayda sağlayacaktır.

Jilet Tel Sistemi, güvenliğin sağlanması gerekilen bölgeler de çok tercih edilmelerini sağlar. Bu bölgelerden şu şekilde bahsedebiliriz:

·       Güvenlik hizmetinin gerek görüldüğü tüm alanlarda. Özellikle yerleşim bölgeleri (villa, site, yazlık) sıkça jiletli tel kullanımı sağlanmaktadır.

·       Havaalanları, limanlar, askeri kurumlar

·       Endüstriyel bölgeler ve enerji imalat bölgeleri

·       Ülke sınırları ve özellikle yüksek koruma gerektiren cezaevlerinde jiletli tel sistemi sıklıkla kullanılmaktadır.

·       Özel mülkler, bahçe, tarla gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle düz jiletli gel ve genel olarak tüm jiletli tellerin özellikleri aşağıdaki gibi maddelendirilmektedir.

·       Jiletli tel temel olarak paslanmaz yapıdadır ve ince demirlerden üretilmektedir. Bunun yanı sıra son derece keskin yapıları vardır diyebiliriz.

·       Genel hatları düz yapıdadır

·       Jiletli tellerin renklendirilmesi esnasında fırın boyası tercih edilmektedir.

 

Yukarıda yer alan bilgilerin yanı sıra jiletli telleri oksitlenmez, yüksek dayanıklı malzemelere sahiptir. Bu bağlamda sıklıkla tercih edilmektedir diyebiliriz. Her halükarda sistemi donanımlı bir şekilde uygulayan firmamız, sizler için donanımlı bir kalite sunacaktır.

ürünlerimiz

Bizi Tanıyın:

İletişim

52.000 m2 Alan ve Türkiye içinde Her yere satış

İletişim

Haberler ve Blog

Bizimle ile ilgili önemli bilgiler

Yazılarımız