Ayaş Tel Örgü Fiyatları 2023

ayaş tel örgü fiyatları

Ayaş Tel Örgü Fiyatları tel örgüler, günümüzde pek çok kullanım alanı bulunan ürünlerdir. Bir güvenlik ürünü olan ter örgüler genel olarak bahçelerde tercih edilir. Estetik bir görünüme sahip olan tel örgüler, farklı boyutlarda üretilir ve iki mülkü birbirinden ayırmak, güvenlik duvarını güçlendirmek gibi amaçlarla kullanılırlar.

Ankara’nın Ayaş ilçesinde de sık sık karşımıza çıkan tel örgüler için en çok merak edilen soru Ayaş tel örgü fiyatları nasıl? Sorusu olmaktadır. Yılların verdiği deneyim ve tecrübeye dayanarak sizlere Ayaş tel örgü fiyatları hakkında bir bilgilendirme yapalım.

Yıllardır Ayaş’ta en iyi tel örgülere imza atan Haskontel olarak belirtmek istediğimiz ilk detay, tel örgü fiyatlarında bir sabitlik olmadığıdır. Bu ürünler birbirinden farklı özelliklerde üretildiği için fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Fiyatları etkileyen faktörlerin başında ise şüphesiz ki malzeme kalitesi gelir. Her firma eşit olmadığı gibi aynı kalitede ürünler de üretemez. Bazen tel örgüleri satın alırken içeriğinde hangi malzemelerin olduğunu kontrol ederiz. Birinci sınıf malzemeler yazıyor ise güveniriz. Ancak burada önemli bir detay var. Ürün içeriğinde birinci sınıf kalitede malzemelerin yer alması ne yazık ki yeterli kalmıyor. Bu malzemelerin ne oranda kullanıldığı da tel örgünün uzun ömürlü olmasında etkili oluyor. Örnek vermek gerekirse dayanıklı bir tel örgünün içeriğine baktığımızda galvaniz görmek isteriz ama hiç ne oranda kullanıldığını önemsemeyiz. Ancak galvaniz oranının 150 mikronun altında olduğu bir tel örgünün düşük direnç özelliği ile ilerleyen zamanda paslanarak kullanılmaz hale gelmesi, yüksek oranda deforme olması da tercih etmemeniz için yeterli bir sebeptir.  Bu açıdan baktığımızda, tercih edilecek olan tel örgü için sunacağınız şartlardan biri galvaniz oranının 150 mikronun üzerinde olmasıdır.

Rijit yapı olarak bahsedilen dayanıklılık oranını etkileyen kaynak yapımı, tellerin birbirine yatay ve dikey şekilde bağlanmasını sağlar. Ancak bu noktada da dikkat edilmesi gereken husus, tellerin ne şekilde kaynak yapıldığıdır. Kalitesiz bir şekilde yapılan kaynak, darbelere karşı dayanıklılığı düşürerek bazı bölgelerde deforme olmasına yol açar.

Dayanıklılık için gerekli olan bir diğer faktör ise tel çapının kalınlığıdır. Farklı kalınlıkta tel üretimleri mevcut olsa da ortalama 4-6 mm arasında üretilen teller dayanıklılık açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca tel örgülerin kireçlenme ve paslanmaya karşı dirençli olması ve estetik duruş açısından son derece önemli olan boya kalitesi de tel örgü alırken dikkat edilmesi gereken konulardır. Yapılan boya tel örgünün kireç ve pas gibi durumlara karşı dayanıklılığını arttıran bir unsurdur. Aynı zamanda görünümüne de olumlu yönde katkı sağlar. Ancak, kalitesiz kullanılmış bir boya gerek direnç açısından gerekse estetiklik açısından sizi hüsrana uğratabilir. Kullanılan kalitesiz boya, çabuk deforme olacağından boya kalitesi de aynı galvanizde olduğu gibi en az 150 mikro değerinde olmalı ve statik boya ile yapılmalıdır.

ayaş tel örgü fiyatları

Ayaş Tel Örgü Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Ayaş tel örgü fiyatları belirlenirken göze alınacak konulardan her ne kadar bahsetmiş olsak da istenilen telin örme aralıklarına, eğer talep etmişseniz tel örgünün renkli olmasına, suya dayanıklı olmasına göre değişkenlik göstermektedir.

Günümüzde kullanılan tel örgüler, eski usul üretilen çitlere nazaran çok daha dayanıklı, şık ve estetik bir görünüme sahiptir. Hangi konuda olursa olsun yüksek oranda sadelik ve şıklığın talep edilmesi tel örgü konusunda da aynı şekildedir. Tel örgülere olan rağbet bu sebeple biraz daha fazladır.

Haskontel olarak sizlerin tüm taleplerini dinleyerek ilerliyor ve tüm bu işlemleri uygun fiyatla sunuyoruz.

Bahçe ya da arazinize tel örgü çektirmek istiyor ve Ayaş tel örgü fiyatlarını merak ediyorsanız sizlere bahsedeceğimiz çalışma disiplinimizi inceleyebilir ve detaylar için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  • İstenilen her bölgeye göre, farklı renk, ölçü ve boyutta tel örgünüzü hazırlamaktayız.
  • Paslanmaz çelik malzemelerle ürettiğimiz tel örgüler, son derece dayanıklı olmasına bağlı olarak uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlerdir
  • Tel örgüleri, TSE kalite standartlarına uygun üretmekteyiz.
  • Tel örgünün montaj edileceği bölgenin hava şartlarına ve durumuna göre uzman ekip ve kadromuzla tel örgü sisteminin kurulumunu yapmaktayız.

    Genel olarak ürünün kalitesine, modeline göre değişkenlik gösteren Ayaş tel örgü fiyatları hakkında net bilgi almak için, ne sıklıkla örgü istediğinizi kullanacağınız mekanı ve ölçüleri bizimle paylaşabilirsiniz. Modellerimizi inceleyebilir ve beğendiğiniz model için fiyat isteyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

bizimle iletişime geçin.

İletişim

52.000 m2 Alan ve Türkiye içinde Her yere satış

İletişim

Haberler ve Blog

Bizimle ile ilgili önemli bilgiler

Yazılarımız